Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn

ZAPRASZAMY NA SŁODKĄ MILĘ!! 🏃‍♀️🍩🏃‍♂️

RUSZAMY Z ZAPISAMI NA BIEGI – ZAPRASZAMY NA SŁODKĄ MILĘ!
Zapisy na Słodką Milę w Sannikach ruszyły! 🏃‍♂️🍩

Zapraszamy na bieg z pączkiem, którym zainaugurujemy biegową wiosnę w Gminie Kostrzyn 🏃‍♂️🥇
🍩 SŁODKA MILA – 23 MARCA 2024 – SANNIKI – GODZ. 13:00 🍩
🍩Bieg na 1,6 kilometra z dwoma pączkami do zjedzenia na trasie! 🏃‍♂️

Mamy kilka zmian – przede wszystkim będzie nowy odlewany medal, nowa trasa i podział na 34 fale po 6 osób 🥇
🏃‍♂️ Spośród wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w biegu w przebraniu zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody na najciekawszy strój/przebranie👕
👦Dzieciaki pobiegną od 100m do 400m 🏃‍♂️

 
ZJEDLI PĄCZKI I POBIEGLI! 🏃‍♀️🍩🏃‍♂️

W niedzielę 19 marca 2023 r.) rozpoczęliśmy Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn od oryginalnego biegu Wiosenna Słodka Mila w Sannikach! Nasi uczestnicy mieli za zadanie zjeść na trasie 2 pączki 🍩🍩 ulokowane na punktach 450 i 1250 metrów i dotrzeć do mety po przebyciu jednej mili czyli 1609 metrów! 🏃‍♀️🏃‍♂️Nim jednak 130 śmiałków rozpoczęło bieg dorosłych, na starcie o godzinie 13:00 pojawili się najmłodsi uczestnicy. 👧👦

W pięciu falach biegu dzieci wystartowało ponad 100 dzieciaków (więcej chętnych niż przewidywał limit! 👧👦), a na mecie po przebyciu 200 metrów czekał na nich pączek, batonik, woda i medal!

Chociaż dzieciaki biegły głównie dla zabawy, ich wyniki sprawdzicie  👇👇👇

O godzinie 14:00 wystartowała pierwsza z ośmiu fal dorosłych, gdzie 130 uczestników zmagało się z trasą i wspomnianym jedzeniem pączków, a kto był najszybszy? Spójrzmy poniżej 👇
Kategoria Open Kobiet 🏃‍♀️
Karolina Goździewska – Poklatki – 07:43
Żaneta Obara – Nekla – Mistrzowski Trening – 08:00
Alicja Nowicka – Poznań – Tuptańsko – 08:47
 
Kategoria Open Mężczyzn 🏃‍♂️
Waldemar Kukuła – Czerlejnko – Team PAS – 06:47
Maciej Zandecki – Gortatowo – Parkrun Jezioro Swarzęzdkie – 06:50
Szymon Zwoliński – Kostrzyn – Stajnia Kokoszki – 07:04
 
Kategoria Mieszkanka Gminy Kostrzyn 🏃‍♀️
Renata Sobkowiak – Kostrzyn – Walka Kostrzyn – 08:13
Iwona Pomykalska – Kostrzyn – Gdzie ta meta – 09:53
Anna Szymańska – Kostrzyn – 09:55
 
Kategoria Mieszkaniec Gminy Kostrzyn 🏃‍♂️
Waldemar Kukuła – Czerlejnko – Team PAS – 06:47
Szymon Zwoliński – Kostrzyn – Stajnia Kokoszki – 07:04
Marek Szymczak – Brzeźno – Walka Kostrzyn 07:07
 
Wyniki wszystkich zawodników sprawdzicie tutaj 👇
 
Nagrodziliśmy także najlepiej przebranych zawodników zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nagrody odebrali, dzieci: Wojtek Chłędowski (przebrany za pszczółkę 🐝), Marcel Grześkowiak i Piotr Grześkowiak (przebrani za bociany 🐦) oraz dorośli: Grażyna Graczyk (z kwietnym wiosennym wiankiem 🌼) oraz Paweł Kulczak (przebrany za więźnia ️👮).
 
Zwycięzcą Turnieju strzeleckiego o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn został Krzysztof Skowroński 🏆, zdobywając 44 punkty na 50 możliwych! Oprócz pucharu odebrał także piłę elektryczną ufundowaną przez firmę Kopex!
 
Podczas całego wydarzenia odbyła się zbiórka dla Szymona Jędro – czteroletniego chłopca z Iwna, dzielnie walczącego z wadą serca – dziś dzięki Waszej hojności zebraliśmy – 4860,50 złotych! DZIĘKUJEMY!
A to jeszcze nie koniec, niebawem na profilu Walka Kostrzyn ruszy licytacja koszulki Mistrza Polski KKS Lech Poznań przekazanej przez KKS 1922 Lechia Kostrzyn!
 
Podziękowania dla wszystkich biegaczy za pozytywne przyjęcie biegu oraz dla wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację! 👏👏👏
 
Organizatorzy Wiosennej Słodkiej Mili:
Sołectwo Iwno

ORYGINALNY BIEG Z PĄCZKIEM – WYSTARTUJ W SŁODKIEJ MILI W SANNIKACH!
Już w niedzielę 19 marca 2023 r. wystartuje Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn, które rozpocznie się od Wiosennej Słodkiej Mili w Sannikach. To oryginalny bieg, podczas którego uczestnicy oprócz przebiegnięcia dystansu 1600 metrów (jednej mili) będą musieli po drodze zjeść dwa pączki (a konkretniej na punktach na 400m i 1200m). Pomysł biegu zrodził się jeszcze przed pandemią, a pierwsza edycja zawodów w Sannikach odbyła się w ubiegłym roku, (najlepszy spośród 136 pączko-zjadaczo-biegaczy okazał się mieszkaniec Gowarzewa Krzysztof Nowak z czasem 7 minut i 19 sekund)
a dlaczego warto wziąć udział w biegu?


“Bieg ten rozpoczyna Grand Prix Gminy Kostrzyn, bez żadnych wyrzutów można na nim zjeść dwa pączki i je spalić! Jest to dystans, który pokonuje się najszybciej ze wszystkich biegów. Dla chętnych przygotowaliśmy też konkurs na najładniejsze przebranie! Można miło spędzić niedzielne wiosenne popołudnie, a dodatkowo dla miłośników strzelania odbędą się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn. Podczas wydarzenia będzie można zjeść pyszne ciasto i gorącą zupę, pomagając tym samym małemu mieszkańcowi Iwna – Szymonowi Jędro” -przekonuje główny organizator wydarzenia – Sołtys Sołectwa Sanniki Marzena Pietraszewska.

 

Godzinę przed osobami dorosłymi wystartują dzieci, które pączki będą jeść na mecie po przebiegnięciu 200 metrów. Jak widać emocji w Sannikach, nie tylko tych sportowych z pewnością nie zabraknie, a oprócz biegu organizatorzy przygotowali także inne atrakcje.

 

Można także wziąć udział w licytacji numeru 1 – całość kwoty zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Szymona Jędro – czterolatka z Iwna

TUTAJ .

 

To jak? Widzimy się 19 marca 2023 r. w Sannikach

Wpisowe na bieg dorosłych wynosi 50 złotych, dla dzieci 25 złotych.