Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn

X KURDESZOWA (ZA)DYSZKA ZA NAMI!

X KURDESZOWA (ZA)DYSZKA ZA NAMI! 🏃🏃🏃
W niedzielę od biegów dzieci o godzinie 14:00 rozpoczęła się X Kurdeszowa (Za)Dyszka, a konkretnie – Mini Kurdeszowa(Za)Dyszka, podczas której odbyło się 7 biegów dzieci. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych (osobno dziewczynki i chłopcy): 2006-2007 na 1200 metrów, 2008-2009 i 2010-2011 na 800m, 2012-2013 oraz 2014 i młodsi na 400m.

Trójka najlepszych uczestników otrzymała bony do sklepu sportowego ufundowane przez kostrzyńską firmę Kopex, a dodatkowo najlepsi zawodnicy dostali zaproszenia do Kostrzyńskiego Kina Za Rogiem. Dekoracja odbyła się na scenie 42. Kurdesza Kasztelańskiego.

Wyniki:👇
TUTAJ

Natomiast po raz pierwszy w historii naszego biegu, zawodnicy mogli poznać uroki nowej kostrzyńskiej trasy wieczorową porą, a dlatego, że bieg X Kurdeszowa (Za)Dyszka wystartował punktualnie o godzinie 18:00.

Blisko 300 biegaczy na trzech dystansach 3 kilometry (nordic walking), 5 oraz 10 kilometrów rozgrzała do startu Gosia Hofman z Lokomotive Fitness Club. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek witając wszystkich biegaczy na starcie naszego jubileuszowego biegu. I już o 18:00 zawodnicy ruszyli walczyć o najwyższe lokaty przemierzając ulicy naszego miasta od ulicy Powstańców Wielkopolskich przez kostrzyński Rynek, budynki Biblioteki Publicznej, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Strażnicę OSP Kostrzyn, Park Miejski, nowy tunel kolejowy oraz kostrzyński skatepark, orlik oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Kostrzynie.

Pierwszych zawodników na mecie zobaczyliśmy po 16 minutach i kilkunastu sekundach, tyle bowiem czasu potrzebowali zawodnicy z dystansu pięciu kilometrów, aby dotrzeć na metę. Po niespełna 17 minutach finiszowali z kolei pierwsi zawodnicy z marszu nordic walking, a po 33 minutach przywitaliśmy zwycięzcę dystansu na 10 kilometrów. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli nasz bieg! Podziękowania dla kilkuset kibiców na trasie biegu, którzy dzielnie dopingowali wszystkich biegaczy! 👏👏👏

Warto dodać, że nad bezpieczeństwem zawodników oraz organizacją biegu czuwało ponad 80 osób z Ochotniczych Straż Pożarnych w Brzeźnie, Gułtowach i Kostrzynie, Komisariatu Policji w Kostrzynie, Stowarzyszenia ATV Kostrzyn, Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn oraz Urzędu Miejskiego w Kostrzynie. Ogromne podziękowania za waszą pracę! Podziękowania także dla Radnych Przemysława Kubiaka, Ryszarda Kubiaka oraz Romana Malczewskiego za obsługę techniczną imprezy, a także dla Zastępcy Burmistrza Waldemara Biskupskiego, Radnych Arkadiusza Bilskiego i Mikołaja Stasińskiego za wręczanie medali! Dziękujemy także sponsorom za pomoc w organizację biegu! 👏👏