Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn

TO NIE BYŁ ZWYKŁY BIEG – WIOSENNA SŁODKA MILA W SANNIKACH ZA NAMI!

TO NIE BYŁ ZWYKŁY BIEG – WIOSENNA SŁODKA MILA W SANNIKACH ZA NAMI! 🏃🏃‍♂️

Blisko 200 śmiałków spróbowało swoich sił w Sannikach, startując w Wiosennej Słodkiej Mili – biegu inaugurującym Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn oraz obchody Roku Generała Ignacego Prądzyńskiego w Gminie Kostrzyn.Punktualnie o godzinie 14:00 rozpoczął się bieg dzieci na 200 metrów, na którym to na mecie na uczestników czekał piękny drewniany medal, a także woda, pączek, wafelek oraz bańki mydlane. Po tym jak 48. najmłodszych uczestników zakończyło bieganie, przystąpiliśmy do rywalizacji wśród dorosłych.

Uczestnicy Wiosennej Słodkiej Mili oprócz pokonania 1609 metrów musieli po drodze zahaczyć o dwa punkty z pączkami, zlokalizowane odpowiednio na 400m oraz 1200m. Z zadania wywiązali się bezbłędnie praktycznie wszyscy uczestnicy biegi, dzięki czemu praktycznie nie musieliśmy naliczać kar (za niezjedzenie pączka groziło 5 minut kary!). Zawodnicy zostali podzieleni na 15 fal startowych, w których co minutę 10 zawodników rozpoczynało swój bieg.Oficjalne wyniki poznaliśmy chwilę po godzinie 15:00, kiedy to przedstawiciele organizatorów w postaci: Burmistrza Gminy Kostrzyn Szymona Matyska, Zastępcy Burmistrza Waldemara Biskupskiego, Sołtysów: Sołectwa Sanniki – Marzeny Pietraszewskiej, Sołectwa Wiktorowo – Doroty Kaczmarek, Sołectwa Iwno – Szymona Nadolnego, Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn – Oliwii Balcerek oraz Prezesa Stowarzyszenia ATV Kostrzyn – Piotra Cichońskiego rozpoczęli wręczanie nagród.Nim to jednak nastąpiło, z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Sanniki nastąpiło symboliczne puszczenie balonów w narodowych barwach Polski oraz Ukrainy przy utworze Taraki – Podaj rękę Ukrainie. Bieg bowiem miał charakter charytatywny, wpisowe oraz wszelkie dodatkowe odpłatne atrakcje (usługi gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanego placu zabaw) zostaną przekazane na Uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie Gminy Kostrzyn. Łącznie zebrano – 8713 złotych i 82 grosze! Oprócz tego zebrano sporo darów podczas zbiórki rzeczowej! DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA HOJNOŚĆ!Bezpośrednio przed wspomnianą dekoracją zwycięzców wylosowano nagrodę w postaci piły mechanicznej, ufundowanej przez kostrzyńską firmę Kopex, która padła łupem Tomasza Kasprzaka z Wiktorowa. Następnie wręczono dwie nagrody ex aequo za najlepsze przebranie dla Martyny Piasnej oraz Sandry Borowczyk (obie Panie przyjechały z miejscowości Komorniki). Bieg Pań wygrała Alicja Kwapisz z Poznania z czasem 9 minut i 9 sekund, a najlepszy z Panów dobiegł do mety z czasem 7:19 o był to mieszkaniec Gowarzewa – Krzysztof Nowak! Gratulujemy!

Podium w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:Kategoria Open Kobiet:

1. Alicja Kwapisz – 09:09,12

2. Żaneta Obara – 09,29,84

3. Maria Zwolińska – 10:30,02Kategoria Open Mężczyzn:

1. Krzysztof Nowak – 07:19,68

2. Waldemar Kukuła – 07:30,25

3. Michał Kowalski – 07:35,62Kategoria Nordic Walking Kobiet:

1. Agnieszka Piechnik – 15:12,19

2. Anna Matuszak – 16:14,56Kategoria Nordic Walking Mężczyzn:

1. Robert Kowalak – 12:26,96

2. Jan Suleja – 18:28,22Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu!Szersza fotorelacja wkrótce!WYNIKI: ⬇️⬇️⬇️

Wyniki – Słodka milaZapraszamy na kolejne bieg z cyklu Grand Prix:

Dziki Bieg w błocie – Grand Prix Dzikowisko

X Kurdeszowa ZaDyszkaZapisy na: ⬇️⬇️⬇️

www.kurdeszowazadyszka.plOrganizatorzy Biegu:

Gmina Kostrzyn

Sołectwo Sanniki

Sołectwo Iwno

Sołectwo Wiktorowo

ATV Kostrzyn Team

Młodzieżowa Rada Miejska Gminy KostrzynSponsorzy Biegu:

Kopex

Piekarnia Bogienka

Empire Tattoo

Salony Optyczne Małgorzata Polska-Batorska

Gabinet podologiczny Kostrzyn Lucyna Niemczal

Rafał Janczar

Bajdocja

Madar Fair Messe

Sklep U Dziadka

Eko SmakPartnerzy Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn

Aps-Bruk

Nasz Głos Poznański

Radio Poznań

Bez Zadyszki – audycja dla biegaczy

InfoKostrzyn.pl

Telewizja STK

PLOT – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

Gmina Kostrzyn

Sołectwo Sanniki

Sołectwo Wiktorowo

Sołectwo Iwno

Sołectwo Siedleczek

Sołectwo Skałowo

Kostrzyńskie ABC

Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn

ATV Kostrzyn Team

Walka Kostrzyn

OSP Gułtowy

OSP Brzeźno

998 OSP Kostrzyn-AlarmowoDZIĘKUJEMY!!!

Szybki kontakt!
+
Wyślij!